מערכות סולאריות מקושרות לרשת לעומת מערכות סולאריות מחוץ לרשת: בחירת ההגדרה המתאימה לצרכים שלך

אנרגיה סולארית היא אחד ממקורות האנרגיה המתחדשים הפופולריים ביותר הקיימים כיום. עם העלייה בפופולריות של אנרגיה סולארית, חשוב להבין את ההבדל בין מערכות סולאריות הקשורות לרשת וללא רשת. פוסט זה בבלוג יספק סקירה כללית של שתי המערכות, ידון ביתרונות ובחסרונות של כל אחת מהן, ויעזור לך לבחור את ההגדרה המתאימה לצרכים שלך.

סקירה כללית של מערכות סולאריות הקשורות לרשת ומחוץ לרשת

מערכות סולאריות קשורות לרשת מחוברות לרשת החשמל הקיימת ומאפשרות למכור את עודפי החשמל בחזרה לחברת החשמל. היתרון הגדול ביותר של מערכת קשורה לרשת הוא בכך שהיא מאפשרת לך לנצל את יתרון מדידת הרשת. מדידת נטו מאפשרת לך לקבל זיכויים עבור האנרגיה העודפת שהמערכת שלך מייצרת ולאחר מכן להחיל זיכויים אלה על חשבון החשמל שלך. זה עוזר להפחית את עלויות האנרגיה שלך ולהגדיל את החיסכון שלך. החיסרון של מערכת קשורה לרשת הוא שהיא דורשת חיבור לרשת החשמל ואינה מתאימה למיקומים שאינם מחוברים לרשת החשמל. מערכות סולאריות מחוץ לרשת אינן מחוברות לרשת החשמל ודורשות שימוש בסוללות לאחסון האנרגיה הנוצרת מהמערכת. מערכות מחוץ לרשת הן אידיאליות עבור אלה המתגוררים באזורים מרוחקים שאינם מחוברים לרשת החשמל. היתרון הגדול ביותר של מערכת מחוץ לרשת הוא בכך שהיא מעניקה לך את היכולת להיות עצמאית לחלוטין מרשת החשמל. המשמעות היא שלא תושפע מהפסקות חשמל או בעיות רשת אחרות. החיסרון של מערכת מחוץ לרשת הוא שהיא דורשת שימוש בסוללות כדי לאחסן את האנרגיה שנוצרת, דבר שעלול לעלות ביוקר. בנוסף, מערכת מחוץ לרשת דורשת מערך סולארי גדול יותר כדי לייצר את אותה כמות חשמל כמו מערכת קשורה לרשת.

בחירת ההגדרה הנכונה עבור הצרכים שלך: כאשר אתה מחליט בין מערכת קשורה לרשת או מערכת מחוץ לרשת, עליך לשקול את המיקום ואת צרכי האנרגיה שלך. אם אתם נמצאים באזור המחובר לרשת החשמל, אזי מערכת סולארית קשורה לרשת עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר עבורכם. אם אתה ממוקם באזור מרוחק שאינו מחובר לרשת החשמל, אזי מערכת מחוץ לרשת עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר עבורך. בנוסף, עליך לשקול את צרכי האנרגיה שלך. אם אתה מחפש להפחית את עלויות האנרגיה שלך, אז מערכת קשורה לרשת עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר. אם אתה צריך להיות עצמאי לחלוטין מרשת החשמל, אז מערכת מחוץ לרשת היא הדרך ללכת. לסיכום, כאשר מחליטים בין מערכות סולאריות הקשורות לרשת וללא רשת, חשוב לקחת בחשבון את המיקום ואת צרכי האנרגיה שלך. מערכות קשורות לרשת הן הטובות ביותר עבור אלו הממוקמות באזורים המחוברים לרשת החשמל, בעוד שמערכות מחוץ לרשת הן הטובות ביותר עבור אלו הממוקמות באזורים מרוחקים. בנוסף, מערכות קשורות לרשת הן הטובות ביותר עבור אלה המחפשים להפחית את עלויות האנרגיה, בעוד שמערכות מחוץ לרשת הן הטובות ביותר עבור אלה המחפשים עצמאות מוחלטת מרשת החשמל. בסופו של דבר, המערכת הסולארית הטובה ביותר עבורך תהיה תלויה בצרכים ובמצב הספציפיים שלך.

תמונה של מערכת סולארית סטנדרטית הקשורה לרשת עם מערך פאנלים סולאריים, מהפך ומד.
מערכת סולארית סטנדרטית הקשורה לרשת עם מערך פאנלים סולאריים, מהפך ומד.

היתרונות של הקשורות לרשת

מערכות סולאריות קשורות לרשת, המכונה גם מערכות סולאריות "על רשת", הן הסוג הפופולרי ביותר של התקנה סולארית. מערכת זו מתחברת לרשת החשמל הקיימת ומספקת חשמל לבית או לעסק שלכם. למערכות סולאריות הקשורות לרשת יש יתרונות רבים, כולל: 1.

חיסכון בעלויות: מערכות סולאריות הקשורות לרשת מציעות חיסכון משמעותי בעלויות. עם אנרגיה סולארית קשורה לרשת, אתה יכול להפיק תועלת מדידת נטו, המאפשרת לך למכור כל חשמל נוסף שאתה מייצר בחזרה לחברת החשמל שלך. זה עוזר להפחית את חשבונות החשמל שלך ואפילו יכול לייצר הכנסה.

2. אמינות: מערכות סולאריות הקשורות לרשת הן הרבה יותר אמינות ממערכות מחוץ לרשת. על ידי חיבור לרשת החשמל, אינך צריך לדאוג לגבי הסיכונים הכרוכים באחסון סוללה.

3. פשטות: סולארית קשורה לרשת היא הרבה יותר פשוטה להתקנה ולתחזוקה מאשר סולארית מחוץ לרשת. בנוסף, עם אנרגיה סולארית הקשורה לרשת, אינך צריך לדאוג מהעלויות הנוספות הכרוכות באחסון סוללות. עם יתרונות אלו בחשבון, קל להבין מדוע מערכות סולאריות הקשורות לרשת הן הבחירה הפופולרית ביותר עבור אנשים המעוניינים להתקין סולארית. מערכות סולאריות קשורות לרשת מספקות חיסכון בעלויות, אמינות ופשטות, מה שהופך אותן לבחירה המושלמת עבור רוב הבתים והעסקים.

החסרונות של מערכות סולאריות הקשורות לרשת

למרות שמערכות סולאריות הקשורות לרשת מציעות מספר יתרונות, יש כמה חסרונות פוטנציאליים שיש לקחת בחשבון. מערכות אלו לרוב יקרות יותר ממערכות מחוץ לרשת בשל הרכיבים הנוספים הדרושים לחיבור לרשת החשמל. בנוסף, מערכות קשורות לרשת רגישות להפסקות חשמל. אם רשת החשמל תרד, המערכת הסולארית לא תוכל לספק חשמל, מה שמשאיר את המשתמש ללא חשמל. מערכות קשורות לרשת דורשות גם תהליך התקנה מסובך יותר ועשויות לדרוש היתרים ובדיקות נוספים שיכולים להוסיף לעלות ולזמן ההתקנה. לבסוף, מערכות קשורות לרשת תלויות ברשת החשמל, אשר עשויה להיות כפופה לשינויי תעריפים ותקנות אחרות שעלולות להשפיע על עלויות החשמל של המשתמש.

תמונה של מערכת סולארית מחוץ לרשת עם מערך של פאנלים סולאריים, סוללה ובקר טעינה.
מערכת סולארית מחוץ לרשת עם מערך של פאנלים סולאריים, סוללה ובקר טעינה.

היתרונות של מערכות סולאריות מחוץ לרשת

מערכות סולאריות מחוץ לרשת הן אידיאליות למי שרוצה להיות עצמאי ולא להסתמך על חברת חשמל עבור כוחם. בניגוד למערכות הקשורות לרשת, הן אינן דורשות חיבור לרשת החשמל, מה שאומר שאינך מחויב לעלייה במחירי החשמל. בנוסף, מערכות מחוץ לרשת הן אמינות ביותר ויכולות לעבוד גם כאשר הרשת נכשלת. זה הופך אותם למעולים עבור מקומות מרוחקים, או אזורים שבהם הפסקות חשמל נפוצות. לבסוף, לעתים קרובות הם הרבה יותר חסכוניים מאשר מערכות קשורות לרשת, מכיוון שאינך צריך לשלם עבור חיבור לרשת או כל עמלות נלוות. מערכות סולאריות מחוץ לרשת מציעות גם יותר חופש בכל הנוגע להתקנה. מכיוון שהם אינם מחוברים לרשת, ניתן להתקין אותם כמעט בכל מקום, כל עוד יש מספיק אור שמש. זה עושה אותם נהדרים עבור חניכים, RVers, ואלה המתגוררים באזורים מרוחקים. בנוסף, לעתים קרובות קל יותר להתקין אותם, מכיוון שאין צורך בחיווט מורכב או בחיבורי שירות. לבסוף, מערכות סולאריות מחוץ לרשת יכולות לספק תחושת ביטחון ושקט נפשי במהלך אסונות טבע או מצבי חירום אחרים. אם החשמל מתנתק, עדיין תוכל לקבל גישה לחשמל עם מערכת מחוץ לרשת. זה יכול להיות חשוב במיוחד עבור מכשירים רפואיים וציוד אחר הדורש חשמל. לסיכום, מערכות סולאריות מחוץ לרשת יכולות לספק תחושת עצמאות, חיסכון בעלויות וביטחון. למרות שהם עשויים לדרוש השקעה גדולה יותר מראש, הם יכולים להיות שווים את העלות בטווח הארוך.

חסרונות של מערכות סולאריות מחוץ לרשת

מערכות סולאריות מחוץ לרשת הן דרך מצוינת להפחית את חשבונות האנרגיה ופליטת הפחמן, אבל יש להן גם כמה חסרונות. אחד החסרונות העיקריים של מערכת מחוץ לרשת הוא העלות. לא רק שאתה צריך לרכוש את הפאנלים הסולאריים ורכיבים אחרים, אלא שאתה צריך גם סוללות כדי לאחסן את האנרגיה המופקת. זו יכולה להיות הוצאה משמעותית, במיוחד אם המערכת הסולארית מפעילה את הבית כולו. בנוסף, מערכות סולאריות מחוץ לרשת דורשות תחזוקה שוטפת, כולל בדיקת רמות הסוללה והחלפת חלקים לפי הצורך. זה יכול לקחת זמן ויקר. לבסוף, מערכות סולאריות מחוץ לרשת אינן מחוברות לרשת, כלומר אם המערכת נכשלת או שהסוללות נגמרות, אין מקור כוח גיבוי. זה יכול להיות בעייתי במיוחד בתקופות של מזג אוויר סוער.

מערכות סולאריות מקושרות לרשת לעומת מערכות סולאריות מחוץ לרשת:
לעוד פרטים נוספים על מערכות סולאריות לחצו לפרטים נוספים ומערכות סולאריות מקושרות לרשת לעומת מערכות סולאריות מחוץ לרשת: בחירת ההגדרה המתאימה לצרכים שלך באפשרותך לבדוק ב- solarsh.co.il

סוג המערכת יתרונות חסרונות עלות (דולר ארה"ב)
קשור לרשת מקור כוח אמין, אין צורך בגיבוי סוללה יקר יותר מראש 1,500 ליש"ט – 10,000 ליש"ט
מחוץ לרשת גמישות לבנות מערכת משלך, אין צורך בחיבור לרשת דורש גיבוי סוללה 1,000 ליש"ט – 7,000 ליש"ט
היברידי הטוב ביותר משתי המערכות, יכול לעבור בין מקורות חשמל ברשת לבין מקורות חשמל מחוץ לרשת דורש גיבוי סוללה 2,000 ליש"ט – 10,000 ליש"ט
רשת-אינטראקטיבית מאפשר לך למכור כוח עודף בחזרה לרשת דורש גיבוי סוללה 2,000 ליש"ט – 10,000 ליש"ט

גם למערכות סולאריות הקשורות לרשת וגם למערכות סולאריות מחוץ לרשת יש יתרונות וחסרונות משלהן, וחשוב להבין את ההבדלים בין השתיים לפני שמחליטים איזו מערכת מתאימה לך. עם המידע הנכון, תוכל לקבל החלטה מושכלת העונה על הצרכים והתקציב שלך.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מצבר עד הבית

בפוסט זה בבלוג, אנו מתעמקים בשירות המקיף הניתן על ידי הטכנאים המיומנים שלנו המגיעים לפתח ביתכם כדי להחליף מצבר לרכב.